Lokality v Den pracovní
Neděle, 29 Duben 2012 10:12

Aktualizovali jsme informace o lokalitách úklidů v Den pracovní. Ať už jste jednotlivci nebo organizace, máte možnost se zapojit. Den pracovní je především symbolický způsob, jak aktivně a dobrovolnicky pomoci své obci. Cílem je posílit v lidech pocit odpovědnosti a propojit jednotlivé organizace a komunity.

 
Paní Meda Mládková se nezúčastní
Čtvrtek, 26 Duben 2012 21:12

Z Muzea Kampa dorazila zpráva o nemoci, která zabránila paní Medě Mládkové v návratu z pobytu v USA. S velkou lítostí tak musela zrušit svůj program, včetně diskuze "Umění za hranicemi" na Zlínském jaru. Vzniklou situaci řešíme, ale především přejeme paní Mládkové brzké uzdravení. Účast v diskuzi již potvrdil scénograf, architekt, malíř, grafik, designér a pedagog Petr Kolínský, který otevíral loňskou výstavu Cenzurováno. Další host Roman Franta připravuje zajímavou projekci dokumentující umění na hranici a za ní.

 
Svoboda ve filmu
Sobota, 21 Duben 2012 17:38

Přidali jsme program projekcí filmů v Den tvůrčí. Polské filmy bude komentovat filmová kritička Beata Dżon, íránské pak režisér Said Manafi. Odpoledne bude patřit filmům skautským a večer se uskuteční zlínská premiéra filmu Olgy Sommerové "Věra 68".

 
Plakáty ke stažení
Sobota, 21 Duben 2012 17:22

Na stránce Média si můžete stáhnout plakáty Zlínského jara. Budeme velice vděční, pokud je budete dále šířit emailem, případně je vytisknete na nástěnku vaší organizace, instituce, firmy, ...

 
Michael Kocáb v Den přemýšlení
Pondělí, 16 Duben 2012 23:12

Pozvání do Zlína přijal Michael Kocáb. Bude moderovat závěrečnou diskuzi věnovanou Václavu Havlovi.

 
Výjimečné výstavy Zlínského jara
Pátek, 06 Duben 2012 14:14

V rámci letošního festivalu připravujeme tři výjimečné výstavy. V krytu pod Zlínskou poliklinikou můžete znovu prožít "Rituály normalizace" ve fotografiích významné české dokumentaristky Dany Kyndrové. Ve vestibulu divadla vás čeká stoleté dobrodružství organizace s ne vždy lehkým osudem na výstavě "100 let českého skautingu" a v prostorách multikina Golden Apple Cinema se představí přes dvacet neziskových organizací Zlínského kraje, které vědí, že "Normální je pomáhat".

 
Audience v závěru Dne přemýšlení!
Úterý, 27 Březen 2012 16:20

Závěrečnou část Dne přemýšlení nazvanou "Václav Havel: inspirace" započne pražské Divadlo Na tahu s představením Audience. Bezprostředně bude navazovat diskuze s lidmi, které Václav Havel inspiroval a inspiruje.

 
Výzva organizacím i jednotlivcům
Čtvrtek, 22 Březen 2012 20:41

Zapojte se do realizace Zlínského jara! Je hned několik možností. Neziskové organizace mohou prezentovat svoji činnost na výstavě Normální je pomáhat v multikině Golden Apple Cinema nebo v Den sváteční na nám. Míru. Organizace i jednotlivci se mohou zúčastnit také v Den pracovní. Bližší informace naleznete ve zveřejněném textu výzvy.

 
První informace o Zlínském jaru 2012
Čtvrtek, 01 Březen 2012 19:50

Již jen dva měsíce nás dělí od 2. ročníku festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro. Postupně budeme doplňovat program jednotlivých festivalových dnů. V Den přemýšlení 3. května se můžete těšit opět na zajímavé a nevšední diskuze v Městském divadle. Mezi hosty, kteří již potvrdili svou účast je Meda Mládková, Jiřina Šiklová, Rut Kolínská, Erik Tabery, Eva Buttová a Jiří Zajíc.

 
"Sdílení" bude mimořádně věnováno památce Václava Havla
Úterý, 17 Leden 2012 21:49

Lednová talkshow "Sdílení", ředitele Městského divadla Zlín Petra Michálka, bude mimořádně věnována památce Václava Havla. Bližší informace na stránkách divadla.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>